Jak pozować do zdjęć w plenerze? I Sesja portretowa

sesja zdjeciowa kobieta w kwiatach bzu

Jak pozować na sesji portretowej?

Jeśli nie wiesz, jak pozować do zdjęć, to dziś podpowiem Ci kilka trików. Dzięki nim nauczysz się pozować i będzie umieć robić fajne pozy, a ustawianie się na sesji będzie przyjemne.

Poznaj i zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem, najlepiej przed lustrem. Zaobserwuj jak układają się Twoje włosy, szyja, ręce, pozycja ciała, twarz, mimika. Poruszaj się, okręcaj, układaj ręce w różnych pozycjach, zaczynając od głowy, po szyję, ramiona, biodra, pochylaj głowę, zmieniaj wyraz twarzy i zatrzymuj na chwilę, by wyszukać takiej pozy w której czujesz się najlepiej. To ćwiczenie pozwoli Ci ustalić w jakich pozycjach nie wyglądasz atrakcyjnie i jakich unikać. 

zdjęcia portretowe w plenerze, pozowane ujęcia

Jak zrobić fajne miny do zdjęć?

Sprawdź, który profil twarzy wolisz? Zdjęcie profilowe to takie, gdzie jedna strona twarzy jest bardziej widoczna np: zdjęcie profilowe z boku prawego (zdjęcie wyżej) lub profilu lewego (zdjęcie niżej). Zdjęcia z profilu wyglądają dużo lżej niż zdjęcia na wprost czyli: anfas / en face. Podpowiem, że zwyczaj częściej ustawiamy się do zdjęć automatycznie tą stroną którą lubimy, ale warto to sprawdzić. Zadbaj o naturalne miękkie światło np: zza zasłony, lub przy zachmurzonym niebie, gdyż wpływa ono na plastykę twarzy.

Poznałaś swoje ciało i wiesz, który profil wolisz, teraz dowiesz się, jak uzyskać dobrą minę na zdjęciu? Podczas pracy z klientami na sesjach, aby uniknąć spięcia i sztywnego wyglądu, proszę, aby pomyślały o czymś przyjemnym, miłym, wyjątkowym. I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w ciągu 2 minut, oczy i twarz stają się naturalnie pogodne, promienne, a czasem uśmiechnięte – polecam mój sprawdzony sposób. 

Pamiętaj, nie próbuj uśmiechać się na siłę – twarz pokaże wszystko. Jeśli jesteś zmęczona, znużona, głodna, to zrób przerwę i zaopiekuj się sobą. 

Jak zrobić fajne pozy do zdjęć?

Możesz zacząć pozy na stojąco, ugnij jedną nogę, by rozluźnić ciało, delikatnie całe ciało przekręć na jeden bok, lekko opuść ramię i przekręć głowę jak do zdjęcia profilowego – lekki uśmiech i gotowe! Do rąk włóż bukiet kwiatów lub pobaw się włosami. Wzrok skieruj bezpośrednio do obiektywu, jeśli zależy Ci na pokreśleniu kontaktu z odbiorcą. 

Teraz wypróbuj kilka póz na siedząco, patrz w górę, na boki, rozpuść włosy, dołącz akcenty uzupełniające np: kwiaty, książkę – baw się chwilą. Bardzo lubię robić zdjęcia na siedząco również z tyłu, wkrada się wtedy nić tajemniczości. Będziesz zadowolona ze zdjęć, jeśli moje wskazówki połączysz z ciekawa stylizacją i dobrze dobranym makijażem. 

Będzie mi miło jeśli zainspirujesz się moimi zdjęciami oraz wskazówkami i na ich przykładzie wypróbujesz swoje ulubione pozy. A jeśli wybierzesz się na sesję zdjęciową do mnie, poprowadzę Cię podczas sesji i nauczę, jak ładnie wyjść na zdjęciu. Więcej sesji zdjęciowych oraz pomysłów na ciekawe pozy na zdjęciach, na blogu – kliknij link poniżej.

Co tam na backstage?

Oglądając zdjęcia z sesji nawet po kilku latach, chętnie zaglądam również do zdjęć z backstage, by przypomnieć sobie jak było cudownie  ❤  radośnie.

Zawsze miło wracam do tych chwil i jestem zachwycona moją wyobraźnią i tym jak miejsca które wybieram są wyjątkowe, a Ty w nich czujesz się wspaniale.
Jeśli zapragniesz pracować ze mną – napisz po przez kontakt.

Uwaga - Sesje wiosenne w kwiatach

Zapisz się na Sesję w kwiatach już od 20 kwietnia robię zdjęcia – wybierz kwiaty i dowiedz się o terminy tel.: 505 490 513

– magnolia
– kwitnąca wiśnia ( sesja ciążowa Eweliny )
– kwiaty bzu – lilak ( sesja portretowa Wiktorii )
– wisteria ( sesja kobieca Sylwi
– złotokapwaterieii ( sesja ciążowa Yasmin zobacz  )
– rododendrony – ( szukaj na dole strony – sesja Yasmin )
– kwiat jaśminu

———————————
Czas na: Sesja ciążowa, sesja brzuszkowa, sesja kobieca, sesja portretowa, sesja dla kobiet w ciąży, sesja w kwiatach, sesje portretowe,  kobieca sesja wizerunkowa, sesja Warszawa, piękna sesja w kwiatach, sesja ciążowa w plenerze, sesja ciążowa z sukienką, sesja stylizowana, sesja brzuszkowa z suknią ciążowa, fotograf portretowy Warszawa, fotograf ciążowy, sukienki ciążowe do sesji, sukienka ciążowa do sesji.

0 0 votes
Article Rating
Portfolio, Portretowe
SHARE POST
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x