Magiczna sesja jesienna I Park Skaryszewski I Warszawa

zdjecia rodzinne w plenerze, sesja dla dzieci w parku skaryszewskim warszawa, fotograf monika kaczmarczyk, zdjecia lifestyle, wyjatkowe zdjecia

Rodzinna plenerowa sesja zdjęciowa

Jesień to najwspanialsza pora roku, magiczna bo wszystko w około mieni się niezwykłymi barwami, od ciepłych żółci po czerwienie, szczególnie w parkach gdzie przeważają klony, buki czy brzozy. Skwery zasypane są dywanem liści, a dzieci podczas wspólnego spaceru mogą zbierać dary jesieni, kasztany, żołędzie i inne skarby.

My razem z rodzicami Ninki i Igi odnaleźliśmy „Polską Złotą Jesień” w parku Skaryszewskim – należącym do największych w Warszawie enklaw zieleni, mamy tu: sztuczne jeziorka, wodospad czy nasypane wzgórza. Dziewczynki wspaniale czują się w tym miejscu bo to „ich park” – blisko mieszkają, często bywają i świetnie potrafią wczuć się w klimat i piękno otaczającej nas przyrody.

zdjecia rodzinne w plenerze, sesja dla dzieci w parku skaryszewskim warszawa, fotograf monika kaczmarczyk, zdjecia lifestyle, wyjatkowe zdjecia

Kiedy najlepiej wybrać się na sesję jesienną?

Zaplanowałyśmy sesję jesienną na przełomie października i listopada, ponieważ jesień jest w pełnym rozkwicie. Na trzy dni przed zdjęciami śledzę prognozę, by trafić na idealnie kolorowe liście, które jeszcze są na drzewach. Jeśli będą zbliżać się opady i nadejdzie wiatr, zdjęcia mogą się nie udać, więc trzeba być w pogotowiu do działania.

Inspiracją do spaceru i plenerowej sesji zdjęciowej, stała się nie tylko pora roku, ale również to, że dziewczynki mają urodziny: Ninka kończy 4,5 roku, a Iga 7 lat. Ich mama od kiedy się urodziły, zawsze stara się dbać o dokumentację najważniejszych wydarzenia z życia. Zdjęcia ze wspólnie spędzonego rodzinnego spaceru – jako prezent na urodziny z pewnością należą do tych niezwykłych pamiątek.

Sesja fotograficzna trwała nie co ponad godzinkę, spacerując alejkami i wybierając odpowiednie miejsca.  Za każdym razem, kiedy przeglądam zdjęcia z tej sesji czuje delikatność i wspaniałą więź między siostrami. Mama dziewczynek zdecydowała się na plenerową sesję rodzinną, ponieważ zależało jej, bym to ja miała bezpośredni wpływ na sesję: kadry, ustawienie osób, światło. Taka metoda pracy  powoduje przyjemny relaks i swobodę podczas sesji dla uczestników, także dla dzieci.

A jeśli jesteś ciekawa jaka jest różnica między sesją plenerową, a sesją lifestylową zapraszam Cię tu:  Sesja Rodzinna

Bonus - Co robić z dziećmi jesienią?

Dla moich czytelników przygotowałam bonus w postaci pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem podczas jesiennych dni.

  • Wspólne spacery do parku, sprzyjają rozwijaniu wyobraźni u dzieci. Zebrane skarby: kolorowe liście, kasztany czy żołędzie mogą posłużyć do tworzenia kreatywnych jesiennych kompozycji, ludzików a i dają wartości edukacyjne w postaci lepszego poznania otaczającej przyrody: gatunków drzew i zwierząt
  • Spotkania ze zwierzętami w lesie, gdzie szczególnie widać wzmożoną aktywność wiewiórek, które ochoczo gromadzą zapasy na zimę. Obserwacja ich jest dla dzieci bardzo pasjonująca, a jeszcze więcej radości będą mieć gdy sami przyniosą dla nich orzeszki. Dla bardziej cierpliwych fajnym pomysłem jest zabranie lornetki i obserwacja ptaków.  Jeśli nie masz ochoty iść do lasu – zajrzyj do Zagrody w Zakrzewie, gdzie spotkasz się z cudnymi alpakami – tu zobacz relację z rodzinnego spaceru z alpakami.
  • Przejażdżki rowerowe, to doskonała okazja, by trochę się poruszać, a jesień jest najlepszą porą ze względu na panujące optymalne temperatury. Przy planowaniu wycieczki rowerowej, nie zapomnijcie, że dzień jest krótszy i szybko robi się ciemno.
  • Gry planszowe, rebusy, a jak pada i jest zimno to przy kubku ciepłego kakao, zagrajcie razem w gry planszowe, rebusy, kalambury – na pewno będzie zabawnie! Dzieci oderwą się od komputerów i telefonów, poznając inne formy spędzania czasu. 
OCENA
5/5
fotografia rodzinna w plenerze, sesja dla dzieci w parku skaryszewskim warszawa, fotograf monika kaczmarczyk, zdjecia lifestyle, wyjatkowe zdjecia
Rodzice Ninki i Igi

OPINIA MOICH KLIENTÓW

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą pamiątkę na całe życie. Jesteś cudowną osobą, swoim optymizmem zarażasz innych. Twój profesjonalizm można podziwiać na każdym zdjęciu. Bez cierpliwości (a kto ma dzieci – wie, że dużo jej potrzeba 😃 ) nie było by takiego efektu.
Potrafisz uchwycić niesamowite emocje i chwile.
Polecamy z całego serca 💗💗

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na sesję: Kontak

Wybierz i obejrzyj inne sesje, które wykonałam: Sesje Fotograficzne Blog

A tu poczytasz opinie które otrzymuję od swoich klientów : Opinie Klientów

Do zobaczenia  ❤  Wasz rodzinny  fotograf  Monika

0 0 votes
Article Rating
Dziecięce, Portfolio
SHARE POST
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bogumiła
Bogumiła
2 lat temu

Razem z Panią Moniką miałyśmy okazję poznać się przy okazji sesji komunijnej, mojej wnuczki Igi. Jest cudowną otwartą osobą, ciepłą, serdeczną, uśmiechniętą. Ma bardzo dobre podejście, podpowiada jak się ustawić, jak drobnymi zmianami w postawie zrobić dobre ujęcie. Pani Monika, to nie tylko profesjonalny fotograf, ale również doskonały doradca i bardzo sympatyczna i pełna entuzjazmu osoba. Wprawione oko sprawia, że zdjęcia są magiczne i pełne uroku, są fantastyczne nie tylko oglądane, jako slajd, ale wydrukowane bajeczne.
 Polecam z całego serca, mamy piękną pamiątkę.
Tak samo jak ta sesja jesienna. Polecam bardzo!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x