Jak zrobić piękne wiosenne zdjęcia – Inspiracja dla mam

Wiosenne zdjęcia dziecięce - moje wskazówki

Pełnia wiosny już za chwilę, to dobry czas by przygotować się na wyjście w plener i zacząć robić piękne zdjęcia. Dziś specjalnie dla mam, przygotowałam kilka wskazówek, dzięki którym nie co łatwiej będzie można podejść do tematu robienia wiosennych zdjęć, tak by dla dzieci była to również przygoda. Na przykładzie dzisiejszej sesji pokażę jak łatwo wykorzystać przestrzeń lasu i paprocie do wykonania pięknych wiosennych zdjęć. Moim modelkami są cudne Ala i Kinga z którymi wybrałam się na magiczny spacer do lasu, tuż za domem.

Jak zachęcić dziecko do wiosennej sesji?

Wybierając się na fotograficzny spacer, razem z dzieckiem zapoznaj się z otoczeniem i wybierz najbardziej przyjemne dla was miejsce. Idąc pośród drzew weź pod uwagę taką przestrzeń, by wokoło nie było za dużo drzew, które zabiorą światło, tak aby nie było zbyt ciemno. Szukaj takich promieni słońca, które lekko przebijają się przez gałęzie, oświetlając pagórki i rosnące rośliny. W wybranym miejscu daj dziecku czas na wybieganie się, zainspiruj zabawę w zbieranie gałązek, roślin, tak aby potem je wykorzystać. Ala z siostrą najpierw zbierały gałązki paproci, by potem zrobić bukiet i wianek 🙂 I jak widać miały z tego niezłą frajdę.

Wybiegane dzieci chętniej współpracują, przez co sesja idzie płynnie. Rozmawiaj z dzieckiem, pytaj co chciałoby robić?, opowiedz śmieszne historie, podpowiedz by np: przytuliło się do drzew, potrzymało gałązki, popatrzyło w różne strony – tak by Twoje kadry były ciekawe i różnorodne. Zauważ, że do zdjęć wykorzystałam tylko to co dziewczynki znalazły na spacerze, nie trzeba za dużo kombinować.

Ważna wskazówka – nie stój w miejscu. Swobodnie poruszaj się za dzieckiem. Zdjęcia rób na wysokości oczu dziecka, możesz troszkę przykucnąć jeśli będzie taka potrzeba. Twoje wiosenne zdjęcia będą piękne nawet jeśli będziesz chciała wykonać je telefonem, wystarczy troszkę podpowiedzieć dziecku co ma robić i samemu działać.

Razem z dziewczynkami dziękujemy za odwiedziny.
Mam nadzieję, że dzięki moim wskazówkom zainspirujesz się do wykonania swojej pięknej wiosennej sesji z dzieckiem w plenerze i podzielisz się wrażeniami pod tym postem

Bądź na bieżąco i obserwuj mnie na instagramowym profilu. Poznasz mnie nie co bliżej, zobaczysz inne ciekawe materiały które tworzę oraz wiele inspiracji

Instagram

Zobacz inne : Sesje Fotograficzne Blog

Do zobaczenia  ❤

0 0 votes
Article Rating
Dziecięce, Portfolio
SHARE POST
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x