Chrzest święty w kościele św. Anny I Fotograf Warszawa

dziecko chrzestne w boskich promieniach slonca z mama

Chrzest Święty w kościele św. Anny – Warszawa

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w rodzinie chrześcijańskiej. To jedyny taki dzień, w którym nowo narodzone dziecko przystępuje do wspólnoty katolickiej. A tam gdzie pojawiają się wyjątkowe momenty, wyniosła atmosfera oraz rodzinne ciepło, tam nie może zabraknąć niezwykłych fotografii, które wykonuję.

Rodzice Michała zgłosili się do mnie z polecenia swoich znajomych, którzy wcześniej wykonywali u mnie sesję rodzinną. Poszukiwali fotografa mającego niebanalne podejście do zdjęć, a ponieważ należą do rodziny, która szczególnie  dba o dokumentację swoich najważniejszych wydarzeń z życia, to był dla nich priorytet. Bardzo zależało im na tym, abym podczas całego dnia czuła się z nimi jak członek rodziny i dokładnie uchwyciła wyjątkowość każdej chwili.

Chrzest Święty zaplanowany był w kościele akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Kilka lat wcześniej rodzice Michała sami brali tu ślub, dlatego wybór ten nie był przypadkowy. Tuż przed południem spotkałam się z całą rodziną przed wejściem kościoła. Na twarzach wszystkich zgromadzonych osób malowało się szczęście. Część osób przechadzało się po okolicy, by pozwolić emocjom trochę opaść. Szczęśliwi rodzice Michała witali serdecznie dziadków oraz przyszłych chrzestnych Michałka. Dzieci biegały beztrosko w promieniach słońca wokół dorosłych, nie zdając sobie sprawy, że w życiu Michała za niedługo odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń.

Ceremonia chrztu w kościele św. Anny

Kościół św. Anny znajduje się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jest to jedno z piękniejszych miejsc, w których warto się znaleźć, by poczuć tę sakralną atmosferę. Wchodząc do środka czuje się powiew świętości i dostojności. Wnętrza wypełnione są mieszanką różnych stylów architektonicznych, bogatych w zdobienia boczne ołtarze, obrazy, freski, każdy detal w kościele jakby z wypisaną oddzielną historią.

Tego niezwykłego dnia mama Michała, zadbała o odświętny jasnobeżowy garniturek dla synka, w którym podczas całej ceremonii chrztu maluszek prezentował się bardzo elegancko. Za każdym razem spoglądając na rodziców Michała widziałam na ich twarzach szczęście i dumę. Właśnie takie emocje uchwycone na zdjęciach kocham najbardziej, to one stanowią dla mnie sedno reportażu, do którego rodziny wracają z chęcią po latach. Zapraszam do obejrzenia tego niezwykłego dla mnie reportażu.

Sesja w plenerze po ceremonii chrztu

Na sesję w plenerze zdecydowaliśmy się od razu po mszy świętej. Michał ma młodszą siostrę Darię, która jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Daria rozweselała ochoczo braciszka i starała się być blisko niego. Chłopczyk był cudownym modelem i wciąż się uśmiechał. Wystarczyło kilka słów skierowanych do niego, by przez jego twarz przelała się fala pozytywnych emocji, którą widać na zdjęciach.

Dla mnie jako rodzinnego fotografa ważne jest to, by w reportażu z Chrztu Świętego znalazły się pamiątkowe zdjęcia rodzinne ze wszystkimi uczestnikami chrztu, czyli chrzestnymi Michała, jego dziadkami, jak i resztą gości, tak by przy wspólnym stole za kilka lat rodzina mogła wrócić wspomnieniami do tej pięknej chwili.

Przyjęcie z okazji Chrztu w restauracji Warszawa

Chrzest Święty wiąże się także z dodatkowymi przygotowaniami. Nie tylko podpisaniem ważnych dokumentów w kancelarii, obrzędem Chrztu Świętego w kościele, ale także rodzinnym spotkaniem i wspólnym celebrowaniem tego wydarzenia. Jest to szczególny moment, w którym rodzice dziękują wszystkim przybyłym osobom, za uczestnictwo w tym ważnym dla nich dniu.

Popołudniowe przyjęcie chrzcielne zostało zorganizowane we włoskiej restauracji Trattoria da Antonio. Mama Michała zadbała o każdy szczegóły wystroju sali oraz piękne dekoracje na stołach, które w całości tworzyły udaną kompozycję.

Nie zapomniano także o najmłodszych gościach, dla których przygotowany był kolorowy mini placyk zabaw. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu dorośli mogli chwile odsapnąć i prowadzić spokojnie rozmowy. Na specjalne życzenie mamy, pod koniec przyjęcia pojawił się wspaniały tort bezowy, zmyślnie udekorowany owocami i słodkimi bucikami na które ochoczo rzuciły się dzieci. Tort nie tylko zachwycał oko, ale także rozpieszczał podniebienie każdego gościa.

Chrzest Święty to ważny etap w życiu. Gdy mam okazję uczestniczyć w takiej uroczystości utwierdzam się w przekonaniu, że szczęśliwi rodzice, uśmiechnięte dzieci oraz zadowolenie na twarzach pozostałych uczestników to nieodłączne elementy cudownych momentów zaklętych w fotografiach oraz zapisanych wspomnień na całe życie.

Doświadczenie w wykonywaniu tego typu zdjęć pozwala mi na realizację wciąż nowych pomysłów, a tym samym niepowtarzalnych ujęć.

OCENA
5/5
dziecko chrzestne z siostra w kosciele
Beata Wojtkowska

OPINIA MOICH KLIENTÓW

Pani Moniko, wzruszyłam się do łez oglądając zdjęcia……
To wszystko jest tak ujęte tak piękne! Praktycznie każda chwila uwieczniona. Dziękuję

0 0 votes
Article Rating
Portfolio, Rodzinne
SHARE POST
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x